الإمام ناصر محمد اليماني
27 - 04 - 1437 هـ
06 - 02 - 2016 مـ
۱۷-بهمن-۱۳۹۴ ه.ش.
05:21 صباحا
ـــــــــــــ

ای جماعت انصار پیشگام برگزیده بندگان خدا و برادر یک دیگر بوده ودر راه خدا به هم محبت کنید و فرمان خداوند در آیات محکم کتابش را به یاد داشته باشید..

بسم الله الرحمن الرحيم،

خداوند تعالی می‌فرماید:{ إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ فَأَصْلِحُوا بَيْنَ أَخَوَيْكُمْ ۚوَاتَّقُوا اللَّـهَ لَعَلَّكُمْ تُرْحَمُونَ ﴿١٠﴾ } صدق الله العظيم [الحجرات].
خدا را به شهادت می‌گیرم و شهادت خداوند کافی است که من امام مهدی ناصر محمد یمانی به شما امر می‌کنم که با یک دیگر با تسامح برخورد کنید تا خداوند قلب شما را مطهر و پاک گرداند؛ هرکس از فرمان من سرپیچی کرده و عصیان کند؛ دربرابر خداوند عصیان کرده است؛ پس از مکر خداوند برحذر باشید و بدانید خداوند بین مرد و قلبش حائل می‌شود. اما این امر مختص قومی است که محبوب خداوندند و محب او و خداوند در مورد آنان می‌فرماید:

{وَالْكَاظِمِينَ الْغَيْظَ وَالْعَافِينَ عَنِ النَّاسِ وَاللَّهُ يُحِبُّ الْمُحْسِنِينَ} [آل عمران:۱۳۴].
و هم‌چنین این فرموده خداوند تعالی مختص آنان است:
{ وَإِذَا مَا غَضِبُوا هُمْ يَغْفِرُونَ } صدق الله العظيم [الشورى:۳۷].
من امام مهدی ناصر محمد یمانی خدا را به شهادت می‌گیرم و شهادت خداوند کافی است که از تمام مسلمآنانی که در گذشته و یا حال و آینده به من بی‌احترامی کرده ویا ناسزا داده و بدزبانی کرده‌اند؛ گذشت می‌کنم ولی این عفو در راه خداوند و به قصد قربت به اوست تا به حب و قرب بیشتر پروردگارم برسم؛ چون می‌دانم در نزد پروردگارم نفقه‌ی عفو و گذشت؛ از محبوب‌ترین انفاق‌هاست. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
{يَسْأَلُونَكَ مَاذَا يُنفِقُونَ قُلِ الْعَفْوَ كَذَلِكَ يُبَيِّنُ اللَّهُ لَكُمُ الآيَاتِ لَعَلَّكُمْ تَتَفَكَّرُونَ} صدق الله العظيم [البقرة:۲۱۹].
تنها نکته این است که فرمان امام برای عفو و گذشت شامل امور مالی نیست؛ بلکه مقصود اذیت ناسزا و دشنام است. اما در امور مادی و مالی؛ اگر به شما ظلم شده باشد، کسی که بخواهد آزاد است که آن را رفع کند. و اما اگر فردی شدیداً تنگ دست به یکی از برادران مؤمن و توانمندش بدهکار باشد؛ اگرفرد توانمند از او گذشت کرده و برای قربت به خدا دین و بدهی تنگ دست را به او ببخشد؛ اجرش نزد پروردگارش بسیارعظیم است.تصدیق فرموده خداوند تعالی:
{‏ وَإِن كَانَ ذُو عُسْرَةٍ فَنَظِرَةٌ إِلَىٰ مَيْسَرَةٍ وَأَن تَصَدَّقُوا خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ ‎﴿٢٨٠﴾‏} صدق الله العظيم [البقرة].
أخوكم الإمام المهديّ ناصر محمد اليماني.